Лічильники

За сприяння Асоціації підприємств інформаційних технологій України створено веб-сайт Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій. Сайт створено для підтримки ініціативи низки організацій громадянського суспільства з метою доведенню до відома суспільства настанов кандидатам у Президенти України "Невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні", а також співпраці з уточненя і лобіювання цих настанов та моніторингу їх виконання. Адреса сайту:
http://ict-forum.org.ua

ІТ ринок: головна вимога до держави – не заважайте

25 Лютого 2016

ІТ ринок: головна вимога до держави – не заважайте
 
11 лютого поточного року у Львові відбувся форум учасників ринку ІКТ «Перспективи розвитку ІТ-бізнесу: потреби ринку, позиція держави», присвячений актуальним проблемам захисту та розвитку сфери ІКТ та взаємодії держави та бізнесу.

Форум був організований профільними громадськими організаціями ринку ІКТ: «Телеком-клуб», ІТ-Україна, Асоціація венчурного капіталу, АПІТУ, ІНАУ. Партнерами форуму виступили - Львівська міська державна адміністрація та Комітет ВР України з питань інформатизації та зв’язку.

Передумовою цього форуму була низка конфліктних ситуацій, що склалася на ринку ІКТ за участю правоохоронних органів. Але головною темою форуму було ж все таки – пошук взаєморозуміння між ринком та державою. Окремо зупинялися на нових законодавчих ініціативах та ролі громадськості в їх обговоренні.

Учасники ринку у своїх виступах намагалися обходити гострі формулювання та обговорення конфліктів за участю фіскальних та правоохоронних органів. Проте це швидше за все обумовлювало не стільки формат форуму, скільки його аудиторія. У роботі заходу взяли участь справжні однодумці, ті люди, які започатковували цивілізований ринок ІТ та розвивали його.

Серед основних доповідачів на форумі «Перспективи розвитку ІТ-бізнесу: потреби ринку, позиція держави» були: заступник Голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, Голова Комітету ВР України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, в.о. ректора ХНЕРУ Едуард Рубін, президент компанії «Софтсерв» Тарас Кицмей, президент Асоціації венчурного і приватного капіталу Андрій Колодюк, голова правління АПІТУ Еліна Шнурко-Табакова, засновник і старший партнер венчурного фонду Hybrid Capital, позаштатний радник міського голови Львова Ілля Кенінгштейн, виконавчий директор Львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський, представник ІНАУ Тетяна Попова, юристи та експерти ринку. Своїми презентаціями також поділилися представники Міністерства економічного розвитку, які в силу об’єктивних обставин не змогли взяти участь у заході особисто (Олена Мініч).

Модератором дискусії на Форумі виступила відомий експерт ринку ІКТ, організаційний партнер – Тетяна Попова.
Сам Форум складався із трьох основних сесій. Під час панельної дискусії у готелі Леополіс учасники форуму змогли обмінятися основними доповіддями. Позиція представників влади (Шимківа та Данченка) була зрозумілою і кили клала не стільки дискусію, скільки хвилю професійного обговорення та порад. Проте навіть самі представники влади змушені були констатувати брак політичної волі у адекватній інституційній підтримці розвитку ринку ІТ з боку держави. При цьому чи не основним завданням взаємодії влади та ринку учасники форму визначили питання освіти – підготовки професійних кадрів для розвитку як ринку зокрема, так і держави в цілому.

Під час другої сесії у приміщенні Львівського ІТ-кластеру, учасники формум, представники влади змогли ознайомитися із практичними моделями стимулювання розвитку ринку ІКТ, а також обговорити особливості підготовки кадрів для ринку у взаємодії із навчальними закладами (УКУ) та учасниками ринку (Львівський ІТ-кластер).

Закріплення дискусії відбулося у неформальній атмосфері засідання «Телеком-клубу» у ресторанні «Бачевських».

Підсумком усіх трьох сесій ІТ-Форуму стала теза щодо необхідності формування на постійній основі «групи швидкого реагування» у складі представників ринку, експертів громадських організацій та влади. Завдання такої групи – оперативне вирішення конфліктних ситуацій у взаємодії ринку та держави.

Також учасники ринку висловилися за продовження роботи Форуму за регіональним принципом. Найбільш ймовірним є проведення другого раунду Форуму у Харкові.« назад

ПОШУК

НАШИ КНИГИ


Наша адреса
04080, Київ, вул. Турівська, 31, офіс 1.
тел: (+38 044) 4287501, 4287511
© ІІС 1998-2009.
Усі права захищені.

розробка сайту